HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

25.03.2012., nedjelja

Pobjeda Posušja u Rami KK RAMA - KK POSUŠJE 70-95

U XVI kolu prve lige HB KK Posušje je ostvarilo još jednu pobjedu, ovaj put su bili bolji od KK Rama iz Rame.Ovom pobjedom KK Posušje je osiguralo drugu poziciju pred ligu 4 .Utakmicu su obilježila dva različita poluvremena gdje je Posušje dominiralo u prvom a domaća ekipa Rame je bolje odigrala drugo poluvrijeme i uspjela ublažiti visoku prednos gostiju iz Posušja.Od samog početka košarkaši Posušja boljom igrom stvaraju prednost koja na kraju prve četvrtine iznosi 16-27.Drugu četvrtinu Posušje nastavlja u istom ritmu i preko najboljeg igrača utakmice I. Širića koji je postigao 36 poena puni koš domaćina i na poluvrijeme odlaze sa visokom prednošću od 37 koševa prednosti.(22-59). U nastavku susreta oba trenera daju šansu svim igračima što domaćin koristi i ublažuje prednost i spašava se od visokog poraza.Kod Posušja pored Širića dobro su odigrali Rezo i Begić, dok su kod domaćina najbolji bili Nikolić i Brekalo.

RAMA GSD, Gledatelja 100
Suci, Stapić, Vlaho Sesar
KK RAMA - KK POSUŠJE 70-95
(16-27, 6-32, 26-20, 22-16)
Rama, P. Zelenika 1, Biloš 7, Habibija 2, R. Zelenika, Čilaš 5, Brekalo 18, Grozdić 12, Nikolić 19, Topić 2, Knježević, Burić 2, Kmetaš 2
Trener, I. Vukoja
Posušje, Rezo 14, Begić 8, Jukić, Širić 36, Ramljak, Lovrić, Penava 7, Vlajčić 8, Mustapić 8, Nenadić 5, Šakota 9
Trener, T. Mustapić

- 13:17 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.03.2012., nedjelja

KK KISELJAK - KK POSUŠJE 61-88

KK Posušje je u XIV kolu lige HB zabilježilo pobjedu na gostovanj kod dobre ekipe Kiseljaka.Sama utakmica je prošla u izjednačenoj borbi što se nebi moglo zaključiti po krajnjem rezultatu. Utakmica je rješena u zadnjoj četvrtini koju su gosti iz Posušja uvjerljivo dobili rezultatom 13-34.Posušje bolje otvara utakmicu i u prvoj četvrtini ostvaruje prednost od 9 poena.Druga četvrtina donosi malo opuštanje Posušja što domaćin koristi i preko svog najboljeg igrača Oroza smanjuje prednost i na odmor se odlazi sa plus 5 za KK Posušje.Početkom drugog poluvremena Kiseljak dolazi do izjenačenja, što je razbudilo goste koji u završnici treće četvrtine ostvaruju prednos koju u već spomenutoj zadnjoj četvrtini samo povećavaju i na kraju uvjerljivo pobjeđuju.U ekipi Posušja petorka Rezo ,Begić,Širić,Mustapić,Vlajčić dobro je odigrala cijeli susret, treba još spomenuti Šakotu najraspoloženijeg strijelca i Jukića koji je sve svoje poene dao u drugom poluvremenu. Kod Kiseljaka najbolji su bili Oroz i Jurić.