HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

28.02.2011., ponedjeljak

Pobjeda Posušja u derbiju. KK POSUŠJE - KK VITEZ 74-70

Posušje je na svome terenu u derbiju kola pobjedilo ekipu Viteza. Ovom pobjedom Posušje je zadržalo prvu poziciju u ligi HB i povećali bodovnu prednost u odnosu na pratitelje. Pobjeda je time veća što je Posušje u ovaj susret ušlo oslabljeno neigranjem T. Mustapića (ozljeda) I N. Šljuke koji je samovoljno napustio ekipu. Važnost susreta je utjecala da obje ekipe uđu nervozno u utakmicu. Prvu četvrtinu ekipe se izmjenjuju u vodstvu da bi Posušje taj period dobilo rezultatom 21-16. Druga četvrtina donosi bolju igru domaćina koji odlazi i na najveću prednost u susretu 44-26, da bi Palavra u zadnjem napadu košem i dodatnim bacanjem smanjio prednost i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 44-29. Nastavak susreta gosti igraju bolje i iz minute u minutu smanjuju prednost u čemu im i domaćin čini uslugu promašujući slobodna bacanja koja su ih na kraju mogla stajati pobjede. Sami kraj utakmice je ponudio pravu dramu, pri rezultatu 71-70 . 15 sekundi do kraja Keser promašuje oba bacanja da bi Đerek skočio u napadu, gosti prave faul , Đerek pogađa jedno bacanje za 72-70. Gosti imaju 14 sekundi za napad i do tada najbolji igrač susreta Šero pravi duplo vođenje a Đerek slobodnim bacanjima postavlja konačan rezultat i donosi pobjedu svojoj ekipi.

POSUŠJE GSD Gledatelja 300
KK POSUŠJE - KK VITEZ 74-70 Suci: Miličević, Marić, Stapić
(21-16, 23-13, 10-18, 20-23)
Posušje: Rezo 13, Ramljak, Širić 6, Soldo, Begić 13, Penava 5, Vranješ, Jukić, Đerek 7, Leko 10, Keser 20, Nenadić
Trener: R. Jurišić
Vitez: Blaškan 7, Raič, Pojavnik, Frljič 5, Mlakić 2, Križanović 6, Ivanković, Šero 27, Šimić, Hajder, Palavra 23, Biogradlija
Trener: J. Pandža

- 12:20 - Komentari (8) - Isprintaj - #

ŽKK POSUŠJE-ŽKK RAMA 52-69

Košarkašice Posušja su u sklopu predzadnjeg kola ugostile ekipu iz Rame i doživjele poraz. Posušje bolje ulazi u susret i kosevima A. Ramljak održava prednost koja na kraju prve četvrtine iznosi 21-17. U nastavku susreta gošće predvođene L. Meštrović poravnavaju i prelaze u vodstvo i na kraju zasluženo pobjeđuju. Ekipa Rame je u svojim redovima imala više raspoloživih igračica sto je i presudilo pobjednika.

POSUŠJE GSD Gledatelja 50
ŽKK POSUŠJE - ŽKK RAMA 52-69 Suci, Kajan i Grbavac
(21-17, 6-12, 12-17, 13-23)
Posušje; Petric, Jurišić, Bakula 8, A. Lončar, Galić 6, Begić, Budimir 10, I. Lončar, Penava 2, Čamber, A. Ramljak 24, A. Ramljak 2
Trener: M. Karoglan
Rama: Topić 10,A. Zadrić 10, Brizar, Zelenika 6, Beljo, Dedić, Meštrović 17, Zadro 10, Kovačević 8, M. Zadrić, Drežnjak 6, Marić 2
Trener: M. Palinić

- 11:49 - Komentari (0) - Isprintaj - #

25.02.2011., petak

Najava utakmice:KK Posušje-KK Vitez. Nedjelja 27.02.2011.god. u 19:30 h

U XVI kolu lige Herceg-Bosne Posušje dočekuje na svom terenu ekipu Viteza.
U derbiju prvenstva sastaju se dvije prvoplasirane ekipe koje pretendiraju na ulazak u prvu ligu BIH.Poslije uvjerljivih pobjeda obje ekipe u prošlom kolu očekuje se zanimljiva i neizvjesna utakmica. Ovim putem pozivamo sve vjerne navijace i ljubitelje sporta da u što većem broju dođu i podrze KK Posušje u još jednoj pobjedi. Susret se igra u Nedjelju 27.02.2011.god. u 19:30 h

- 13:20 - Komentari (0) - Isprintaj - #

ŽKK Brotnjo 94-ŽKK Posušje 77-46

U utorak su naše cure gostovale u Čitluku kod najbolje ekipe u ligi HB i izgubile rezultatom 77-46. Domaćin bolje otvara susret i iz četvrtine u četvrtinu povećava prednost. Brotnjo 94 u svojim redovima ima tri raspolozive igračice koje ubacuju 54 od 77 poena svoje ekipe a predvodila ih je Nikolina Musa sa 23 postignuta poena, Mia Čarapina postigla je 17, a Marijana Barbarić 14 poena. Kod Posušja najbolja je bila Matea Galić sa 15 i Ana Ramljak sa 14 postignutih koševa.

Čitluk, GSD Gledatelja 50
ŽKK BROTNO 94 - ŽKK POSUŠJE 77-46 Suci, Prskalo Sesar
(19-9, 15-8, 25-10, 19-19)
Brotnjo; Kordić 6, Bevanda 5, Musa 23, Čarapina 17, Bulić, Barbarić 14, Doko, Džida, A. Gakić 6, Krasić 4, M. Gakić2, Šego
Trener: Damir Jerkić
Posušje: Petric, Jurišić, Bakula 3, A. Ramljak, A. Lončar, Galić 15, Begić, Budimir 8, I. Lončar, Penava 4, Mitar 2, A. Ramljak 14
Trener: Mario Karoglan

- 13:00 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.02.2011., nedjelja

KK BUSOVAČA - KK POSUŠJE 60-112

KK Posušje je u sklopu XV kola lige HB gostovalo kod ekipe iz Busovače i ostvarilo uvjerljivu pobjedu.Košarkaši Posušja su u ovaj susret ušli ozbiljno prije svega u obrani gdje domaćinu nisu dopustili da se razigra. Otvaranje utakmice i cijelu prvu četvrtinu koju je Posušje dobilo rezultatom 9-30 obilježio je Milan Keser koji je u tom perodu dao 22 poena. U nastavku susreta Keseru se pridružuje Mustapić koji sa dvije trice na kraju poluvremena odvodi Posušje na uvjerljivih 24-57.U nastavku susreta gostujući trener daje priliku svim igračima što ovi koriste i povećavaju prednost koja na kraju iznosi uvjerljivih plus 52. Pored Kesera i Mustapića dobro su iskoristili minutažu Petar Soldo (6) Dominik Jukić (7) i Ivica Širić(12) a kod domaćina naboli je bio Šabić (11)

BUSOVAČA GSD Gledatelja 50.
KK BUSOVAČA - KK POSUŠJE 60 - 112 Suci, Lovrić, Sesar, Rotim
(9-30, 15-27, 21-23, 14-29)
Busovača: Karanović 5, Brnada 1, Milić 2, A. Bambur 6, Petrović 2, D. Bambur 9, Katava 10, Štrbac 4, Matijević 8, Lovrić 2, Šabić 11
Trener: Josip Križanović
Posušje: Rezo 11, Jukić 7, Šljuka 3, Begić 8, Penava, Soldo 6, Mustapić 19, Đerek 11, Leko 9, Keser 26, Širić 12
Trener: Robert Jurišić

- 12:28 - Komentari (1) - Isprintaj - #

ŽKK POSUŠJE - ŽKK ZRINJSKI 2010 66 - 39

Košarkašice Posušja su u sklopu lige HB ugostile ekipu iz Mostara. Poslije bolje igre tijekom čitave utakmice na kraju su zabilježile uvjerljivu pobjedu. Igračice Posušja bolje otvaraju susret i prvu četvrtinu završavaju sa prednošću od 10 poena (19-9). U nastavak susreta domaće igračice nastavljaju u istom ritmi i stalno povećavaju prednost da bi na kraju bilo uvjerljivih plus 27. Kod Posušja sve igračice dobijaju šansu a najbolje su bile Maša Penava(19), Mellani Budimir (10) i Ana Ramljak (10) dok su kod gostiju bolje od ostalih bile Rezo (9) i Rajič (12).

POUŠJE GSD Gledatelja 50
ŽKK POSUŠJE - ŽKK ZRINJSKI 2010 66 - 39 Suci; Prskalo Sesar
(19-9, 22-14, 12-6, 13-10)
Posušje: Petric 4, M. Lončar 2, Bakula 2, K. Lončar, Galić 6, Jurišić 6, Budimir 10, Bešlić 6, Penava 19, Čamber 1, Ramljak 10, I. Lončar
Zrinjski 2010 : Filipović 6, Perić, Ćorluka 2, Ravlić, Rašić, Rezo 9, Drinovac 1, Pavlović 4, Rajič 12, Petrić 5
Trener: N. Mustapić

- 12:02 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Rezultati mlađih kategorija

Posušje je za vikend odigralo tri utakmice u Širokom, juniori i predkadeti su uvjerljivo poraženi od kvalitetnijeg domaćina dok su kadeti izgubli u samoj završnici utakmice.

Pobjeda KK POSUŠJA u Širokom

U XIII kolu lige HB KK Posušje je imalo težak ispit na gostovanju kod mlade ekipe iz Širokog Brijega. Pobjednik je riješen tek u zadnjoj četvrtini pa krajnji rezultat 62-82 ne prikazuje realno stanje tijeka utakmice.Mladići Širkoga su tri četvrtine bili ravnopravan protivnik, bolje otvaraju utakmicu i na početku vode 6-0 i prednost odrzavaju do kraja poluvremena. Jedini raspoloženi igrač Posušja bio je Begić(16) koji je sve svoje koševe dao u tom periodu i nije dopustio igračima Širokog da odu na veću prednost. U nastavku Begiću se pridružuju dobrom igrom Rezo, Šljuka i Leko i KK Posušje dolazi do još jedne zaslužene pobjede. Kod domaćina najbolji je bio Papić sa 15 postignutih poena .

Široki Brijeg, Dvorana Pecara Gledatelja 100
KK Široki II - KK Posušje 62 - 82 (14-11, 19-19, 22-30, 7-22) Suci: Ćorić, Kajan , Knezović
Široki II: M. Bošnjak, Soldo, Bokšić, Papić 15, Bubalo 7, Topalović 10, Leko 13, Škrobo, Ivišić 6, Barać, Pavlović 3, D. Bošnjak 8
Trener: J. Vulić
Posušje: Rezo 18, Soldo 2, Jukić 1, Šljuka 17, Begić 16, Penava 1, Vranješ, Mustapić 2, Đerek 1, Leko 11, Keser 13

- 12:30 - Komentari (0) - Isprintaj - #

ŽKK VIOLETA Livno - ŽKK POSUŠJE 61-57

U XI kolu lige HB ŽKK Posušje je gostovalo kod Violete iz Livna i doživjelo minimalan poraz. Utakmica je bila izjednačena cijelo vrijeme, domaće košarkašice su malu prednost napravile u trećoj četvrtini koju su dobile rezultatom 20-10, što je i presudilo pobjednika. Gošće iako su odigrale bolje zadnju dionicu susreta nisu uspjele preokrenuti rezultat u čemu su domaćinu pomogli i suci da do toga ne dođe.

Livno, Gledatelja 10, ŽKK Violeta - ŽKK Posušje 61-57 Suci: Mišura, Tolić
(17-15, 8-10, 20-10, 16-22)
Violeta: Bolotin 2, Velić 16, Mehmed, P.Mihalević, M. Mihaljevć, Krišto 14, Janković 3, Trišo, Galić 17, Milav, Vuletić 9.
Trener: S. Krišto
Posušje: Petric, A. Jurišć, Bakula 2, Lončar 2, Galić 7, I. Jurišić 7, Budimir 4, Bešlić 4, Penava 17, Čamber, A. Ramljak, A. Ramljak 14

- 12:03 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Ovog vikenda KK Posušje je gostovalo sa kadetima i predkadetima u Ljubuškom . I kadeti i predkadeti su odigrali vrlo dobro i zabilježili pobjede.