Sretan i blagoslovljen Bozic svojim navijačima i svim simpatizerima Košarkaškog kluba Posušje.....
- 14:01 - Komentari (1) - Isprintaj - #

20.12.2010., ponedjeljak

Pobjeda Posušja u Rami ... KK Rama-KK Posušje 63-98

U zadnjem kolu ove godine KK Posušje je gostovalo u Rami i zasluzeno slavilo Posušje je ovom pobjedom zadrzalo prvu poziciju u ligi HB. Igrači Posušja bolje otvaraju utakmicu i odlaze na 10 poena prednosti da bi domaćin sa dvije trice Iličića smanjio prednost. Najbolji igrač susreta Ivo Begić(25) tricom na kraju prve četvrtine postavlja rezultat 16-22. U nastavku utakmice Posušje povećava prednost koja na poluvremenu iznosi 24-42. U drugom poluvremenu oba trenera daju priliku mladim igračima , sto najbolje koriste kod domaćina Ćališ (10) a kod Posušja, Ramljak (7). Pored Begića u ekipi Posušja dobro su odigrali Penava(14) Šljuka (14) i Derek (13) a najbolji kod domaćina bio je Nikolić(24)

GSD Rama, Gledatelja 150. KK Rama-KK Posušje 63-98
(16-22, 8-20, 18-24, 21-31) Suci: A. Okuka, M. Čavara, I. Jurić
Rama:P. Zelenika, Biloš 2, Iličić 8, Antunović 2, Ćališ 10, Brekalo 3, Grozdić 4, Nikolić 24, G. Zelenika 2, Bošnjak 1, Burič 7, Kmetaš,
Trener: Ivica Vukoja
Posušje: Rezo 8, Ramljak 7, Jukić, Šljuka 14, Begić 25, Penava 14, Mustapić 6, Derek 13, Leko 6, Keser 5,
Trener: Robert Jurišić

- 11:11 - Komentari (1) - Isprintaj - #

11.12.2010., subota

KK Posušje lagano do još jedne pobjede....KK Posušje-KK Lokomotiva Mostar 108-66

Posušje je ovog vikenda ugostilo ekipu Lokomotive iz Mostara i lagano pobjedilo. Utakmica je rješena u prvoj četvrtini koju su domaćini dobili rezultatom 27-19.U nastavku utakmice domaći trener Robert Jurišić je dao priliku svim igračima koji su to iskoristili i na kraju uvjerljivo i zasluženo slavili. Kod gostiju bolji od ostalih bio je centar Prguda (22) i veteran Bernadić (17). Naša ekipa idući vikend ide na teško gostovanje kod Rame .

Posušje, GSD. Gledatelja 100. KK Posušje-KK Lokomotiva Mostar 108-66
(27-19, 30-13, 19-13, 32-21) Suci: Kajan, Ivanković,Ćavara

Posušje: Rezo 11, Ramljak, Šljuka 17, Soldo 3, Begić 20, Penava 9, Vranješ, Mustapić 9, Đerek 2, Leko 15, Keser 11, Širić 11
Lokomotiva: Čamdžić 6, Manjgo, Balavac, Hodžić 10, Šabanović, Prguda 22, Halilčević, Bernadić 17, Elkoz 11, Pandža
Trener:Samir Manjgo

- 21:15 - Komentari (6) - Isprintaj - #

07.12.2010., utorak

Cure pobjedile u Rami, ŽKK Rama-ŽKK Posušje 44-70

Nase cure su u lV kolu lige Herceg-Bosne gostovale u Rami i zabiljezili trecu pobjedu i ostale su na prvom mjestu lige. Utakmica je u prvom dijelu bila izjednacena , poluvrijeme je završilo sa prednošću naših cura od 7 razlike . U drugom poluvremenu naše cure predvođene Mašom Penavom (18) odlaze na osjetniju razliku i rješavaju pitanje pobjednika.Pored Maše u našoj ekipi bolje od ostalih bile su Matea Galić, Iva Jurišić, Petra Bakula i Ana Ramljak, kod domaćina najbolja je bila Meštrović.

Rama, GSD. Gledatelja 50. ŽKK Rama-ŽKK Posušje 44 - 70
(13-16, 9-13, 11-19, 11-22) Suci: Knezović i Ivanković

Rama:Čičaja 3, A. Zadrić 9, Čurić 4, Prskalo 2, Bošnjak 3, Dedić, Meštrović 13, Marić, Kovačević, M. Zadrić, Drežnjak 10, Brizar
Trener: Marinko Pacinić

Posušje: Petric, Bakula 8, Begić 4, Lončar, Galić 11, Jurišić 9,M. Budimir 6, Bešlić 2, Peneva 18, Čamber 2, A. Ramljak 2, A. Ramljak 10
Trener: Mario Karoglan

- 19:39 - Komentari (1) - Isprintaj - #

06.12.2010., ponedjeljak

2. kolo lige H-B za kadete i predkadete

KK Posušje je u subotu ugostilo ekipu KK Ljubuski i pobijedio u oba susreta mlađih kategorija. Predkadeti su poslije poraza u prvom kolu pobijedili sa rezultatom 63 - 37, dok su u drugoj utakmici kadeti visoko porazili vršnjake iz Ljuboskog , rezultat je na kraju bio 102 - 34. U idućem kolu ekipa KK Posušja je slobodna.

Predkadeti:
KK Posušje - KK Ljubuški 63 - 37 (21-4, 17-6, 20-14, 5-13 )
Suci: Galić, Milas
Posušje:Bakula 2, A. Mitar 9, K Bago 1, P. Bago 11, M. Širić, I. Širić 10, M. Mitar 2, Lončar 4, A. Ramljak 13, Šušak, Maras 7, J. Ramljak 4
Trener: M. Karoglan
KK Ljubuški:Šoše, Grbavac 7, Markić 11, Medić 4, Zlopaša, Šaravanja, Novail, Škrobo 3, Herceg, Šunjić 10, Medić 2
Trener: M. Škegro

Kadeti:
KK Posušje - KK Ljubuški 102-34 (31-10, 31-2, 28-14, 12-8 )
Suci : Galić, Milas
Posušje: A. Bešlić, Begić 19, Ramljak 2, Širić 18, Jukić 2, Lebo 20, Karačić 2, Grančić 19, Maras 15, Lončar 1, Dragoja 1, P. Bešlić 3.
Trener: S. Rezo
Ljubuški: Pavlović, Bilić 4, Kovač, Alilović 2, Dedić 10, Zlopaša 6, Bebek 7, Kordić 5.

- 16:09 - Komentari (0) - Isprintaj - #

05.12.2010., nedjelja

Posušje na krilima Tihomira Mustapića pobijedilo Zrinjski II u Mostaru................ KK Zrinjski II - KK Posušje 76:89

U VII kolu Lige Herceg-Bosne ekipa Posušje je na teškom gostovanju u Mostaru svladala ekipu Zrinjskog II rezultatom 76:89. Susret u koje su obe ekipe ušle dobro i gdje je sve do početka drugogo poluvrijemena bilo izjednačeno , gostujuća ekipa Posušja predvođena veteranom Tihomirom Mustapićem i odličnim Nikicom Šljukom ipak uspjela prelomiti susret i pobijediti. Koliko god rezultatski izgledalo da je Posušje lagano došlo do pobijede, na parkatu baš i nije tako izgledalo , domaćini su odlično odigrali cijeli susret i rezultatski se dobro držali sve do polovice treće četvrtine, kada kreće Posuški tornado , zonskim presingom zaustavljaju domaćine a u napadu odlični spomenuti dvojac sa uzastopne 3-4 trice odvode svoju ekipu u prednost koju su lagano održavali do kraja.
Sljedeći susret Posušje igra kod kuće kada u goste dolazi još jedna ekipa iz Mostara ekipa Lokomotive.

MOSTAR, GSD BIJELI BRIJEG, GLEDATELJA 200 KK ZRINJSKI II : KK POSUŠJE 76:89 (17:17, 17:18.15:24, 24:30) Suci; V.Marić, F. Lovrić, I. Grbavac
Zrinjski ll; Tomić 5, Brajković 10, Petrović 12, Arapović, Petrić 17, Guja, Novak, Mašić 21, Bodiroga 2, Kovačević, Knežević, Planinić,
Trener; Branko Princ
Posušje; Širić 9, Ramljak, Jukić, Nenadić, Šljuka 34, Begić 9, Penava 5, Vranješ, Mustapić 16, Đerek, Leko 6, Keser 10
Trener; Robert Jurišić

- 19:42 - Komentari (2) - Isprintaj - #

01.12.2010., srijeda

ŽKK Posušje izgubilo od ŽKK Brotnja

U lll kolu prve lige Herceg- Bosne ekipa ŽKK Posušje je doživjela prvi poraz od iskusnih i boljih košarkašica iz Čitluka. Ekipa ŽKK Brotnjo je bolje otvorila utakmicu i u prvoj četvrtini je riješila pitanje pobjednika. Do izražaja je došlo iskustvo igranja prve lige i kvalitete igračica ŽKK Brotnjo.
Posušje, GSD , gledatelja 100. ŽKK Posušje - ŽKK Brotnjo Čitluk 29-61 (2-19, 7-9, 8-17,12-16 )
Suci; B. Sesar, M. Ivanković
Posušje; Petric, A. Jurišić, Bakula, Begić 2, Lončar 2, Galić 7, I. Jurišić 6, Budimir 4, Bešlić, Penava 4, Čamber 2, Ramljak 2
Trener, M. Karoglan
Brotnjo; Kordić 5, Musa 7, Čarapina 12, Martinović 8, Barbarić 7, Bevanda 2, A. Gakić 5, Krasić 14, M. Gakić 1, Šego
Trener; D. Jerkić

- 22:27 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Odigrano 1.kolo lige H-B za kadete i predkadete

Ovog vikenda je odigrano prvo kolo lige H-B za mlađe kategorije. KK Posušje je u svojoj dvorani ugostilo ekipu KK Stolac i odigralo dvije utakmice u kojima su zabilježili polovičan uspijeh, predkadeti su izgubili dok su kadeti KK Posušje zabilježili uvjerljivu pobjedu.