HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

27.01.2010., srijeda

Posušje lako pregazilo Livno......

Košarkaši Posušja bez većih su problema svladali nedoraslu momčad Livna u zaostalom XI kolu Lige Herceg-Bosne, potvrdivši tako veliku razinu forme i dobar rad tijekom zimske stanke. Livnjaci su slomljeni već u prvoj četvrtini, a sve ostalo bilo tek mirno privođenje utakmice kraju, bez bilo kakvih iznenađenja. Livnjaci nisu imali odgovor na igru Posuške košarkaške mladosti, A Čutura, Ramljak i Begić poigravali su se svojim protivnicima ubacivši im ukupno 55 poena, ili više od dvije trćine poena svoje momčadi. S druge strane značajniji učinak imali su tek Hajro Dizdar (17) i Mirko Pavić (13), ali to nije bilo dovoljno za ozbiljnije suprostavljanje Posušju. Naši dečki ovoga vikenda putuju u Busovaču , gdje ih očekuje predposljenja utakmica prvoga kruga prvenstva.

POSUŠJE: Gradska sportska dvorana , Gledatelja 100, Posušje-Livno 77-52 (31-12, 15-14, 20-10, 11-16) Suci: Križanac, Drmić, Ćorić

Posušje: Rezo (11), A.Ramljak(1), Čutura(22), Širić, I.Ramljak, Begić(16), J.Penava(2), M.Ramljak(17), Mustapić(6), Vranješ(2), Leko , I.Penava
Trener:Robert Jurišić

Livno: M.Pavić(13), Grabovac, Šarić, Dizdar(17), Kovač, K.Pavić(2), Ojvan (9), Ćosić, Semren(5), Gunjača(6), Babić
Trener: Saša Grabovac

- 11:05 - Komentari (0) - Isprintaj - #

24.01.2010., nedjelja

Polovičan uspijeh mladih košarkaša u Čapljini......

U nastavku Lige hb. za kadete i predkadete naši dečki su upisali polovičan uspijeh na gostovanju u Čapljini kod istoimenih ekipa. Naši predkadeti bez velikih problema slavili sa 63-75 posebno zahvaljujući danas dobro raspoloženom Čikešu koji zabio čak 32 poena a moramo spomenuti i mladoga Karačića koji je dodao 21 poen. U kadetskoj utakmici naši dečki baš i nisu imali velike šanse kod dobro raspoloženog domaćina a posebno moramo spomenuti raspoloženu sudačku dvojku (Vlaho, Rotim) koji su domaćoj močadi Čapljine dosudili čak 46 slobodnih bacanja a našim zadovoljavajućih 10. Utakmica je završila pobijedom za ekipu Čapljine rezultatom 72-63.
- 22:57 - Komentari (5) - Isprintaj - #

Najava utakmice IX kola Lige Herceg-Bosne KK Posušje-KK Livno

U utorak 26.I. odigrat će se zaostalo IX kolo Lige hb. za seniore. U goste nam dolazi ne tako loša ekipa iz Livna. Kako su naši dečki prošli tjedan u prijateljskom ogledu u Čitluku svladali vodeći Brotnjo , nadamo se da će dobra forma Jurišićevih igrača potrajati i da neće biti velikih problema u osvajanju novih bodova. Utakmica je na rasporedu u Utorak s početkom u 19 sati. Pozivamo sve naše vijerne navijače i ljubitelje sporta općenito da dođu u što većem broju i da podrže naše dečke u novoj pobijedi.

Ulaz: 3 KM
- 15:54 - Komentari (1) - Isprintaj - #

20.01.2010., srijeda

Posušje u Čitluku pobjedilo Brotnjo 80:65

U Čitluku je, u utorak 19. siječnja, odigrana prijateljska utakmica između dva najbolja kluba koji se natječu u Prvoj Ligi Herceg-Bosne. Posuški košarkaši nadigrali su domaćine s petnaest razlike. Rezultat je bio 65:80 za posušane. Poluvrijeme 27:35. Kod „žutimravi“ najistaknutiji su bili Marko Ramljak s 22 koša, Ante Čutura s 21 košem, te Ivo Begić i Tiho Mustapić s po 11 koševa. Obje ekipe su igrale u najboljim sastavima. Ova pobjeda je najava kako će se do kraja prvenstva voditi izjednačena borba za vrh. U drugom djelu sezone posušani gostuju u Čitluku gdje im se trebaju revanširati za jesenski domaći poraz.
- 17:45 - Komentari (2) - Isprintaj - #

17.01.2010., nedjelja

Juniorima u dva dana dvije pobijede.. KK Posušje-KK Zrinjski II 107-66

U samo dva dana naši su juniri odičrali dva susret. U subotu su naši dečki lagano dobili ekipu iz Busovače da bi i danas sa skoro identičnom razlikom u koševima dobili i ekipu Zrinjskoga. Ekipa Zrinjskoga nije našla riješenje za opet dobro raspoložene naše momke a posebno moramo izdvojiti našega kapetana Begića i Ramljaka koji su najviše pridonjeli ovoj visokoj pobijedi.

Posušje. Gradska sportska dvorana, Gledatelja 50. KK Posušje-KK Zrinjski 107-66 Po četvrtinama (28-13, 30-18, 29-20, 20-16). Suci: I.Miličević, V.Marić

Posušje: Jukić, A.Ramljak(6), Kevilj(10), Širić(17), Begić(30), M.Ramljak(24), I.Ramljak(2), Vranješ, Leko(14), Nenadić(4)
Trener: Robert Jurišić

Zrinjski: Hubijac(21), Čuić(14), Knežević(10), Arapović(5), Novak(5), Planinić, Ištuk, Zrjaović(3), Petrić(6), Ramljak(2), Pivac
Trener:Miran Permaz

- 22:24 - Komentari (3) - Isprintaj - #

Kadeti lako sa Zrinjskim... KK-Posušje-KK Zrinjski 102-45

U VI kolu lige hb. za kadete naši dečki su iznenađujuće lako pobijedili ekipu iz Mostara. Posušje koje je od samoga početmka utakmice nametnulo ritam koji i bolje ekipe od Zrinjskog nebi mogle pratit, privelo je utakmicu kraju sa čak 57 koševa prednosti. Nadamo se da će naši mladi košarkaši nastaviti ovakve dobre igre i u budućim susretima ove lige.

Posušje. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. KK Posušje-KK Zrinjski 102-45 Po četvrtinama (23-8, 30-8, 28-12, 21-15), Suci: I. Miličević, V.Marić

Posušje: Soldo(10), A.Begić(11), Jukić(7), Širić(16), V.Begić(4), Šušak(6), Matković(15), Grančić(8), Lebo(16), Nenadić(6), Mandurić(2)
Pom. trener: Mario Karoglan

Zrinjski: Kuzman(7), Ćorić(1), Trimić(7), Mikulić(10), M.Ćorić, Čarapina, Krčim(5), Pehar, Smoljan(12), Bago, Drlje, Kovačević(3)
Trener(Vedran Odak

- 21:52 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.01.2010., subota

Juniori deklasirali dečke iz Busovače......

U nastavku Lige Herceg-Bosne za juniore naši dečki su doslovno pomeli slabašnu ekipu Busovače. Moramo napomenuti da je ovo tek druga utakmica naših juniora ove sezone zbog nedostatka termina odigravanja utakmica a ponajviše zbog Kupa koji se igra srijedom. Utakmica koja ni u jednom trenutku nije bila upitna za domaću momčad, bila je više trening za nadolazeće susrete naših momaka. Već u prvom poluvrijemenu je sve bilo riješeno, kapetan Begić , Ramljak i Leko i ostali dečki su lako nadigrali goste i poveli sa 43-17. U drugom dijelu su nastavili sa dobrom igrom i polagano dizali prednost, da bi utakmicu priveli kraju sa visokih 45 koševa prednosti , odnosno 89-44 . Međutim prednost bi bila daleko veća da trener Jurišić nije već polovicom treće četvrtine pružio priliku i ostalim dečkima sa klupe , tako da su svi imali priliku sudjelovati u ovoj pobijedi.

POSUŠJE: Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50 . KK Posušje-KK Busovača 89-44 . Po četvrtinama (23-10, 20-7, 25-12, 20-15). Suci: D.Vlaho , V.Rotim

Posušje: Jukić, A.Ramljak, Kevilj(12), Širić, Begić(22), M:Ramljak(12), I.Ramljak(11), Vranješ, Leko(22), Nenadić(10)

Busovača: Erić, Petrović(3), Strbac(4), Katava(17), Marić(9), M.Petrović, Zulum, Hajdarević, I.Petrović, Marić(11), Pizdarević, Vuleta
Trener: Josip Križanović

- 18:17 - Komentari (0) - Isprintaj - #

12.01.2010., utorak

Promjena Uprave u Košarkaškom klubu Posušje..

Dosadašnji dugogodišnji predsjednik Uprave kluba, Miroslav Ramljak, Razriješen je odlukom Upravnog odbora Košarkaškog kluba "Posušje" te dužnosti. Za vršitelja dužnosti predsjednika UO izabran je Robert Jurišić, dok je za sportskog direktora imenovana klupska legenda Stanko Rezo. Jurišić i Rezo svoja će nova zaduženja obnašati do kraja sezone. Ove odluke donesene su u cilju stabilizacije kluba i prevladale aktualne teške situacije u posuškom i sportu općenito. Po okončanju aktualne sezone biti će sazvana izvještajna i izborna skupština KK "Posušje", na kojoj će biti izabrano novo čelništvo kluba.
- 23:45 - Komentari (2) - Isprintaj - #

11.01.2010., ponedjeljak

Poraz predkadeta a zatim i kadeta!

Nakon zimske stanke odigrano je i VI kolo lige Herceg-Bosne za predkadete i kadete, nažalost naši klinci baš i nisu dobro ušli u novu Godinu što se tiče natjecateljskog dijela jer malo duža stanka i nedostatak treninga rezultiralo je porazima obiju naših mladih selekcija od dosta prisebnih i rekli bi spremnijih momaka iz Širokog Brijega. Mada su oba susreta negativno završila po naše dečke , na parketu i nije baš tako loše izgledalo jer su oba susreta bila dosta izjednačena da bi tek u zadnjim četvrtinama Široki napravio veću prednost za pobijedu. Posebno moramo spomenuti kadetsku utakmicu gdje je bilo neizvijesno sve do kraja utakmice. Posuški trener Jurišić pomalo izazvan lošim suđenjem Mostarske dvojke (Vlaho, Stapić ) nije izdržao pritisak te svega tri minute prije kraja dobiva tehničku koja je našu ekipu izbacila iz takta, a ekipa Širokog to je znala iskoristit te utakmicu privela kraju sa dovoljnih 7 koševa prednosti. Ovo je našim kadetima treći poraz od odigranih pet susreta.

PREDKADETI:
POSUŠJE: Gradska sportska dvorana . Gledatelja 50. KK Posušje-KK Široki 49-63 . Po četvrtinama (9-14, 19-11, 14-16, 7-22 )

Posušje: A.Bešlić(4), Karačić(14), P.Bešlić(6), Rezo, Jukić, Knezović, Čikeš(18), Maras(4), Ramljak(3)
Trener: Mario Karoglan

Široki: Zadro(6), Depeza, Sesar(18), Karačić, Šušak, Galić(5), LJubić, Marušić, Leko, Zelenika, Bevanda(34), Majkić
Trener: Mirko Lugonja

KADETI:
POSUŠJE: Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. KK Posušje-KK Široki 58-65. Po četvrtinama (12-17, 19-10, 16-24, 11-14)

Posušje:Soldo, A.Begić(8), Jukić(4), Širić(12), V.Begić, Šušak, Matković(16), Grančić(4), Lebo, Čikeš, Nenadić(14), Karačić

Široki: Barać(11), Vranješ, Mikulić, Babić(14), Ćavar(8), Lasić, Vranješ(9), Bošnjak(15), Kovačić, Pejić, Matijević, Brekalo(8)
Trener: D. Vladanović

- 19:39 - Komentari (2) - Isprintaj - #